“Dünyanın en mert erkekleri az söz verir, ancak verdiği sözü mutlaka yerine getirir.”

J.J Rousseao

 • :
 • :
Ziyaretçi Sayısı  Hit Counter
 • Sarigrafinin Tarihi

  Serigrafi baski teknigi diger baski tekniklerine göre tarihi en az bilinen baski teknigi olmasi özelligiyle de ayrilir. Serigrafi baski giyim için ilk bilgiler, Çin'de Song Hanedani (960 -1.279) sirasinda ve yaygin olarak pamuk sablonlar kullanilamistir. 15. ve 16. yüzyillarda Japon ve Çin'lilerin ipek baskilarin kökeni, ekoratif amaçli agaç ve tas baskilardi.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Baskı

  Biz ince detaylar tasiyan karmasik tasarimlar için Serigrafi baski teknigini kullaniriz. Ayni zamanda 4 renk (CMYK) baski kapasiteli manuel ve otomatik baski makinalarimiz ile hizmet veririz.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Boyasi

  Ilk serigrafi mürekkebi, Dyo-Sadolin mürekkep fabrikasi tarafindan Izmir tesislerinde üretilmisstir.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 'Serigrafi Sergisi'

  Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonunda açilan Serigrafi Sergisi, bir grup akademisyen lisans ve lisansüstü ögrencilerinin bir yillik yogun çalismanin sonunda olusturuldu.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

Sarigrafinin Tarihi ...

Serigrafi baski teknigi diger baski tekniklerine göre tarihi en az bilinen baski teknigi olmasi özelligiyle de ayrilir. Serigrafi baski giyim için ilk bilgiler, Çin'de Song Hanedani (960 -1.279)  sirasinda ve  yaygin olarak pamuk sablonlar kullanilamistir. 15. ve 16. yüzyillarda Japon ve  Çin'lilerin ipek baskilarin kökeni, ekoratif amaçli agaç ve tas baskilardi. 

Elde edilen kayitlara göre bu konudaki ilk girisim Ingiltere’de 1907 yilinda Samuel Simons tarafindan ipek tülbendin (un elemek için kullanilan) sablon malzemesi olarak kullanilmasi önerisinin yer aldigi bir patent basvurusu ile söz konusu olarak belgelenmistir..

Insanlar önce bitki yapraklarindan sekiller keserek sablon yapmislar. Sablonlarin bos yerlerine boya sürerek istedikleri sekil ve desenleri çesitli yerlere bu yöntemle basmislardir. Çerçeve ve ipek kullanilmadan yapilan bu baskilara Sablon baski denilmistir.