“Dünyanın en mert erkekleri az söz verir, ancak verdiği sözü mutlaka yerine getirir.”

J.J Rousseao

 • :
 • :
Ziyaretçi Sayısı  Hit Counter
 • Sarigrafinin Tarihi

  Serigrafi baski teknigi diger baski tekniklerine göre tarihi en az bilinen baski teknigi olmasi özelligiyle de ayrilir. Serigrafi baski giyim için ilk bilgiler, Çin'de Song Hanedani (960 -1.279) sirasinda ve yaygin olarak pamuk sablonlar kullanilamistir. 15. ve 16. yüzyillarda Japon ve Çin'lilerin ipek baskilarin kökeni, ekoratif amaçli agaç ve tas baskilardi.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Baskı

  Biz ince detaylar tasiyan karmasik tasarimlar için Serigrafi baski teknigini kullaniriz. Ayni zamanda 4 renk (CMYK) baski kapasiteli manuel ve otomatik baski makinalarimiz ile hizmet veririz.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Boyasi

  Ilk serigrafi mürekkebi, Dyo-Sadolin mürekkep fabrikasi tarafindan Izmir tesislerinde üretilmisstir.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 'Serigrafi Sergisi'

  Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonunda açilan Serigrafi Sergisi, bir grup akademisyen lisans ve lisansüstü ögrencilerinin bir yillik yogun çalismanin sonunda olusturuldu.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

Serigrafik (Elek) Baskı

Serigrafik (Elek) Baski Nedir?

Serigrafi, bir seri baski yapma seklidir. Elek baski denmesinin sebebi kalibinin ipek, ipek özelligi gösteren polyester veya metal dokumalardan olusmasidir.

Geçmisi çok eskilere uzanan bu sanat dali son zamanlarda sanayinin de gelismesi ile endüstriyel ürünlerin markalanmasinda büyük önem kazanmistir. Ahsap ya da metal bir çerçeveye gerilen degisik türdeki polyester ipek kumasinin fotofilm emülsiyon denilen bir film tabakasiyla kaplanip isikta pozlandiktan sonra basilmasi gereken grafik, bu kumasa bir sablon gibi çikar. Isiga duyarli bölgeler suyun yardimi ile bosaltilir ve hassas bir sablon olusur. Bu sablona kalip denir. Bir ragle (agzi keskin bir kauçuk) yardimi ile baski yapilir.

Serigrafi baski her türlü malzeme ve yüzeye uygulanabilir. Yuvarlak baskilar yapilabilir. Ayni zamanda matbaanin baski yapamadigi metal, seramik, kumas ve cam gibi malzemelere baski serigrafi ile yapilir. Elektronigin bel kemigidir. Serigrafi sayesinde devre kartlari daha net ve temiz olarak yapilmaktadir. Son yillarda serigrafi endüstrinin olmazsa olmazlari arasina girmistir.

Serigrafi Baski Nerelerde Kullanilir?

Baskinin uzun süre solmadan dayanikli kalmasi istenilen yerlerde serigrafi baski tercih edilir.

Serigrafide Hangi Mürekkepleri?

Solvent ve UV mürekkepleri kullanilir. Çevreci ve daha dayanikli oldugu için genellikle UV mürekkepler tercih edilmektedir.

Baski Alani Ölçüsü?

Baski ölçümüz, maksimum 70 cm x 100 cm olmasina ragmen birden çok baskiyi frekans kaynagi ile yapistirarak yüksek adetleri ekonomik bir sekilde çözüyoruz.

Hangi Malzemelere Baski Yapilir?

Mürekkep tutan her türlü yüzeye baski yapabiliyoruz.

Kagit, PVC, Saç-Alimünyum, Polietilen, Polipropülen, Branda, Metalik levhalar, Tahta yüzeyler vs.