“Dünyanın en mert erkekleri az söz verir, ancak verdiği sözü mutlaka yerine getirir.”

J.J Rousseao

 • :
 • :
Ziyaretçi Sayısı  Hit Counter
 • Sarigrafinin Tarihi

  Serigrafi baski teknigi diger baski tekniklerine göre tarihi en az bilinen baski teknigi olmasi özelligiyle de ayrilir. Serigrafi baski giyim için ilk bilgiler, Çin'de Song Hanedani (960 -1.279) sirasinda ve yaygin olarak pamuk sablonlar kullanilamistir. 15. ve 16. yüzyillarda Japon ve Çin'lilerin ipek baskilarin kökeni, ekoratif amaçli agaç ve tas baskilardi.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Baskı

  Biz ince detaylar tasiyan karmasik tasarimlar için Serigrafi baski teknigini kullaniriz. Ayni zamanda 4 renk (CMYK) baski kapasiteli manuel ve otomatik baski makinalarimiz ile hizmet veririz.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Serigrafi Boyasi

  Ilk serigrafi mürekkebi, Dyo-Sadolin mürekkep fabrikasi tarafindan Izmir tesislerinde üretilmisstir.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

 • Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 'Serigrafi Sergisi'

  Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonunda açilan Serigrafi Sergisi, bir grup akademisyen lisans ve lisansüstü ögrencilerinin bir yillik yogun çalismanin sonunda olusturuldu.

  22.8.2013
  Tüm Haberler Haberin Devamı

Lak

Kisaca Lak bir koruma ve süsleme yöntemidir ki brosür, kitap kapagi, katalog, dosya, davetiye gibi islerde baskiyi dis etkenlere karsi korumak ve ürüne parlaklik kazandirmak için baski yüzeyine mürekkep gibi uygulanan bir madde. Ofset yada TIPO denilen makinalara ek olarak takilan aparatlarla yapilabilen islemdir. Sadece çiplak ofset makinada yapilamaz. KISMI LAK ise basilan bir isin sadece bir bölgesine yapilan uygulamadir.

Lak çesitleri

 • UV Lak
 • Dispersiyon Lak
 • Termo Lak
 • Sim Lak
 • Efekt Lak
 • Damla Lak

U.V. Lak Nedir?

U.V. Lak yani uzun haliyle Ultraviyole Lak matbaada süsleme ve koruma amaçli yapilan bir kaplama yöntemidir. Ultraviyole isiklarla yapildigi için U.V. Lak seklinde isimlendirilir.

Gündelik kullandigimiz, tükettigimiz ürünlerin bazilarinda lak vardir, özellikle nemli kullanim alanlari olan ürünler ve nemden ciddi sekilde korunmasi gereken ürünlerde ve özellikle paket görünümü önemli olan ürünlerde de lak kullanilir.

U.V. lak kaplamasi hep saglam bir ambalaj hem de güzel görünümlü bir ambalaj için gerekli kaplama yöntemidir.

Dispersiyon Lak nedir?

Su bazli bir koruyucudur. Ofset makineleri araciligi ile kullanilir. Vernige göre çok parlak ve sürtünmeye dayaniklidir. UV Lak kadar gösterisli degildir.

Termo lak nedir?

Su bazli koruyucu ve süsleyici olup, yapisma özelligi vardir. Blister Lak olarak da bilinir. Özel tasarlanmis Termokolon lak, Alüminyum folyo (Blister folyo) üzerine tatbik edilerek sert PVC’ye ve PS’e termik yapisma saglar.

Simli Lak nedir?

Simli ve parlak bir yüzey olusturmasindan dolayi ambalaj endüstrisi için idel bir uygulamadir. Bütün renklerde geçerli olmak üzere 4 renk baskida da uygulanabilmektedir. Yaratigi görsel efektten dolayi tercih edilen bir laminasyon çesididir.

Efekt lak nedir?

Genelde baski sonrasi uygulama olarakda kullanilmaktadir, kagit ve pvc üzerine uygulanarak vurgulanmak istenen resim ve grafiklere kumlu bir görünüm kazandirir.

Damla Lak nedir?

Su damlasi gibi küçük yüzeylerde kabartma efekti olusturmak için ideal üründür. Parlak ve kabarik bir yüzey olusturur. Efekti çok güçlüdür, hem elle hem de gözle çok rahat algilandigi için tercih edilir.